Wystawa Wojtka Wieteski w VirtuRamie

Zapraszamy serdecznie na kolejną wystawę fotograficzną w galerii VirtuRama. Galerii bez fizycznego adresu, którą można oglądać z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu. Powstała dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.
Od 27.07.2020 można zobaczyć zdjęcia Wojtka Wieteski. Cykl prezentowanych fotografii  pt. „Lola van der W” ,to fascynacja autora jednym z najbardziej tajemniczych obrazów w historii sztuki – Portretem Damy autorstwa Rogier’a van der Weyden’a. Artysta stara się zrozumieć psychologię kobiety sportretowanej w 1460 roku wykorzystując reprodukcję obrazu van der Weyden’a i interpretując ją przy pomocy fotografii.
Reprodukcja podróżuje z artystą po świecie i jest przez niego fotografowana w odmiennych scenografiach, w towarzystwie rekwizytów i różnego oświetlenia. Artysta bada w ten sposób „pojemność” niderlandzkiego obrazu projektując kolejne „wersje” tej samej modelki, stara się w ten sposób dowiedzieć czegoś więcej o jej charakterze. Efekty jego zabiegów są intrygujące, dowcipne i w elegancki sposób pobudzają naszą wyobraźnię do świeżego spojrzenia na słynny obraz.
Na wystawie prezentujemy 10 fotografii, opatrzonych komentarzem Wojtka Wieteski. Autor osobiście opowiada o każdym wykonanym zdjęciu, a Państwo możecie Go wysłuchać w zaciszu własnego domu.

Michał Heller

Michał Heller – kierownik artystyczny projektu, kurator wystaw wirtualnych, projektant ekspozycji wirtualnych. AbsolwentAkademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Fotograf komercyjny o wieloletniem doświadczeniu. Etatowy fotograf Opery i Filharmonii Podlaskiej. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Pomysłodawca i kurator Operowej Galerii Fotografii działającej na terenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w latach 2014 – 2019. Kurator wielu wystaw fotograficznych prezentujących prace Tomka Sikory, Wojtka Wieteski, Wojciecha Plewińskiego, Tadeusz Rolke, Chrisa Niedenthala, Andrzeja Świetlika, Benedykta Dorysa, Edwarda Hartwiga, Tomasz Lazara i innych. Nauczyciel fotografii z dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z osobami dorosłymi i młodzieżą.

Katarzyna Heller

Katarzyna Heller – specjalista od organizacji pracy artystów i promocji. Z wykształcenia pedagog, z zamiłowania fotograf. Zajmuje się koordynacją i organizacją warsztatów fotograficznych z największymi polskimi fotografami w Szkole Mistrzów. Kieruje działaniami promocyjnymi w social mediach i lokalnych środkach przekazu.

Default image
InterFoto
Wpisów: 193

Zostaw komentarz