Zdjęcia przykładowe z TTArtisan 40mm F2.8 Macro z Fujifilm X-Pro3 od Krowy (nie tylko krople)

Aparat fotograficzny Fujifilm X-Pro3 (od ręki w InterFoto.eu) jak i obiektyw TTArtisan 40mm F2.8 Macro miałem po raz pierwszy w rękach. Dotąd krople fotografowałem na lustrzankach, a bezlusterkowcami jakoś nie przepadałem fotografować kropel. Ale nie będę ukrywał, mam szansę to zmienić. Z Fujifilm X może się wywiązać nowa przygoda. Obraz z tych bezlusterkowców jest bardzo interesujący. Następnym razem chyba wezmę na testy Fujifilm X-T3 albo Fujifilm X-T4.

Fujifilm X-Pro3 z obiektywem TTArtisan 40mm F2.8 Macro przygotowałem zdjęcia małe, w wielkości 2000px i kilka zdjęć prosto z aparatu po wcześniejszej konwersji z RAW do formatu JPG.

Krople fotografowałem wyżej wymienionym zestawem w asyście lampy błyskowej Fujifilm EF-X500 (jest dostępna w sklepie InterFoto.eu od ręki) . Zdjęcia zostały poddane niedużej postrprodukcji (ekspozycja):

Fujifilm X-Pro3 i TTArtisan 40mm F2.8 Macro z lampą Fujifilm EF-X500
Fujifilm X-Pro3 TTArtisan 40mm F2.8 Macro z lampą Fujifilm EF-X500
Fujifilm X-Pro3 i TTArtisan 40mm F2.8 Macro z lampą Fujifilm EF-X500
Fujifilm X-Pro3 TTArtisan 40mm F2.8 Macro z lampą Fujifilm EF-X500

Poniżej zamieszczam zdjęcia bez postprodukcji zmniejszone do 2000px (z możliwością powiększenia):

A poniżej prezentuję cztery wybrane zdjęcia bez postprodukcji prosto z aparatu. Fotografowałem w RAW, następnie za pomocą Adobe Camera Raw przekonwertowałem je do JPG z najmniejszą kompresją – zdjęcia zawierają EXIF.
Widzicie pierwsze zdjęcie – muchę? 🙂 usiadła mi na kierownicy w samochodzie :D… Muuuchy lecą do Króóów 😉
Uwaga zdjęcia mogą się chwilę dogrywać, zapraszam:

Obrazek domyślny
Tomasz Krowa Dobrowolski

Ktoś mnie ostatnio zapytał czy jestem fotografem. Nie potrafiłem odpowiedzieć na to pytanie, do dziś się zastanawiam... Jestem dogłębnie zakręcony na punkcie sprzętu, modyfikacji, łączenia systemów cyfrowych ze starymi manualnymi obiektywami innych systemów. Przed wykonaniem zdjęć tulę, głaszczę, wącham sprzęt :). Sprzęt i jakość jaką oferuje ma dla mnie fundamentalne znaczenie. Od kadru istotniejsze są dla mnie walory techniczne zdjęcia: czy jest ostre, dobrze naświetlone, czy detal jest odpowiedni, czy ostrość pada dokładnie tam gdzie planowałem i masa innych.
Lubię zdjęcia bez lub z minimalną postprodukcją, mimo, że z produktami Adobe radzę sobie nieźle. Bardzo podoba mi się obrazek z lustrzanek cyfrowych. Dotąd najciekawszy sprzęt jakim fotografowałem to Hasselblad H3D-II z przystawką 31 Mpix z obiektywem Hasselblad HC 100mm F2.2. Aczkolwiek jeszcze wiele przede mną ]8=o.

Wpisów: 83

4 komentarze

  1. […] TTArtisan 40mm F2.8 1:1 Macro to standardowy makroobiektyw oferujący kąt widzenia 40 stopni (matryca APS-C), który nadaje się idealnie zarówno do makrofotograii jak i fotografii portretowej. Obiektyw kryje matryce formatu APS-C i mniejsze i jest oferowany w mocowaniach Canon-M, Fujifilm X, micro 4/3, Nikon Z, i Sigma E. Obiektyw podąża typową ścieżką dla produktów TTArtisan oferując metalowy tubus, ręczne ustawianie ostrości i przysłony, zero komunikacji elektronicznej z korpusem i bardzo dobre walory optyczne, tym samym mając znakomitą relację jakości do ceny. Pisaliśmy już o nim prezentując zdjęcia Oli i zdjęcia Tomka. […]

  2. […] TTArtisan 40mm F2.8 1:1 Macro to standardowy makroobiektyw oferujący kąt widzenia 40 stopni (matryca APS-C), który nadaje się idealnie zarówno do makrofotograii jak i fotografii portretowej. Obiektyw kryje matryce formatu APS-C i mniejsze i jest oferowany w mocowaniach Canon-M, Fujifilm X, micro 4/3, Nikon Z, i Sigma E. Obiektyw podąża typową ścieżką dla produktów TTArtisan oferując metalowy tubus, ręczne ustawianie ostrości i przysłony, zero komunikacji elektronicznej z korpusem i bardzo dobre walory optyczne, tym samym mając znakomitą relację jakości do ceny. Pisaliśmy już o nim prezentując zdjęcia Oli i zdjęcia Tomka. […]

Zostaw komentarz