Ostra jak żyleta Sigma 35mm F1.4 DG | ART i Nikon D780 – zdjęcia przykładowe z Arkadii Pod Nieborowem

Był piękny wiosenny dzień. I było bardzo ciepło, a ja akurat przejeżdżałem obok Arkadii Pod Nieborowem. Aż żal było nie wpaść, do tego cudownego miejsca. Był czwartek, to w zasadzie jak środek tygodnia i okazało się, że w Arkadii Pod Nieborowem byłem prawie sam. To przemiłe, kiedy nie masz przed i za sobą tłumów ludzi – zwiedzających tak jak Ty. Nie musisz lawirować między nimi, aby złapać fajny kadr. Pojechałem tam z lustrzanką cyfrową Nikon D780 oraz bardzo ostrą i malowniczą Sigma 35mm F1.4 DG | Art. Obiektyw zasługuje na szczególną uwagę, ma w sobie to coś, co kochamy w fotografii.
Podsumuję najważniejsze zalety, które dostrzegłem:
- a) Obiektyw Sigma 35mm F1.4 DG | Art jest ostry jak żyleta, już od przysłony F1.4.
- b) To jest rzadkie, bo jest zarazem ostry od przysłony F1.4, jak również bardzo malowniczy. Ten bokeh zasługuje na szczególne oklaski.
- c) Lekki, a zarazem solidnie wykonany.
- d) Idealny do fotografii ulicznej i krajobrazu, a nawet portretu.
- e) Można fotografować z bardzo bliska, momentami wydaje się, że to prawie makro :).
A teraz zaprezentuję zdjęcia z tego fantastycznego obiektywu. Zdjęcia wykonywałem w formacie RAW, następnie konwertowałem je przez Adobe Camera Raw do JPG z zachowaniem maksymalnej jakości. Prezentuję je o wielkości 2000px.
Zdjęcia przykładowe z obiektywu Sigma 35mm F1.4 DG | Art i Nikon D780:
Sprzęt omawiany w tym artykule dostaniesz w InterFoto.eu: