Bezlustrkowiec Nikon Z fc z matrycą APS-C

Nikon oficjalnie ogłosił bezlusterkowca Z fc z matrycą formatu APS-C o rozdzielczości 21MP APS-C i bagnetem Z, nawiązujący stylistyką do kalsycznych lustrzanek FM i FE. Model Z fc ma wiele komponentów wspólnych z istniejącym modelem Z50, w tym czujnik CMOS i procesor Expeed 6, ale dodaje w pełni obrotowy tylny ekran, gniazdo USB-C, które umożliwia zarówno ładowanie, jak i bezpośrednie zasilanie, oraz tradycyjny interfejs użytkownika oparty na wykorzystaniu dedykowanych pokręteł. Dodano również pełen autofokus ze śledzeniem oka podczas filmowania, a także możliwość odbierania aktualizacji oprogramowania sprzętowego ze smartfonu.

Z fc generuje obrazy o rozdzielczości 20,7 megapiksela i może robić serie zdjęć z szybkością do 11 klatek na sekundę z pełnym autofokusem lub 9 klatkę na sekundę przy zapisie 14-bitowych plików RAW. Aparat może filmować w 4K z całej szerokości matrycy, a dzięki obracającemu się ekranowi i możliwościom AF ułatwia vlogowanie.

Ekran tylny to ekran dotykowy o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 1,04 milionów punktów, a wizjer OLED ma rozdzielczość 2,36 milionów punktów i współczynnik powiększenia 1,02x (0,68x w przeliczeniu na pełną klatkę). Nikon Z fc będzie dostępny od końca lipca 2021 r. jako sam korpus, jako zestaw z srebrną wersją istniejącego zooma DX 16-50mm F3.5-6.3 VR albo jako zestaw z nowym obiektywem 28mm F2.8 (SE) mającym stylistykę wzorowaną na optyce AiS, przy czym ten ostatni obiektyw będzie dostępny oddzielnie dopiero jesienią. W ograniczonych ilościach dostępnych będzie sześć alternatywnych wersji kolorystycznych modelu Z fc.

Default image
Jarosław Brzeziński
Wpisów: 1497

Zostaw komentarz