Tamron 18-400mm F3.5-6.3 DI II VC HLD (APS-C) na pełnej klatce Nikon D4 – zdjęcia przykładowe

Jakie straty na winiecie będą jak podłączymy obiektyw APS-C do aparatu z pełną klatką? Jaka będzie realna jakość obiektywu APS-C na pełnej klatce? Jak finalnie wyjdą zdjęcia? To właśnie chcieliśmy sprawdzić. Użyliśmy do tego celu obiektywu Tamron 18-400mm F3.5-6.3 DI II VC HLD (APS-C) oraz lustrzanki cyfrowej Nikon D4.
Spójrz na poniższe zdjęcia, wyglądają one całkiem przyzwoicie, aż trudno sobie wyobrazić, że powstały na obiektywie APS-C.
Powyższe zdjęcia zostały „przycięte”, o winietę – która na zdjęciach z obiektywu Tamron 18-400mm F3.5-6.3 DI II VC HLD występuje na lustrzance cyfrowej Nikon D4. Ale wyszły na tyle dobrze, że nawet po przycięciu „cropie” nie ma się do czego przyczepić, jeśli chodzi o jakość.
Wszystko zależy od tego, do czego potrzebujesz tych zdjęć, jakie jest ich finalne przeznaczenie.
Jeśli pracujesz wyłącznie na zdjęciach źródłowych 1:1, np. zajmujesz się sprzedażą zdjęć, drukujesz plakaty, z pewnością Tamron 18-400mm F3.5-6.3 DI II VC HLD nie będzie dobrym wyborem do pełnej klatki. Ale jeśli zajmujesz się fotografią hobbystycznie i lubisz eksperymentować, zaś prace zamieszczasz w swojej galerii np. w social mediach, to warto się nad tym wyborem zastanowić. Tamron 18-400mm F3.5-6.3 DI II VC HLD na lustrzance Nikon D4 zachowywał się wyjątkowo bezbłędnie. Gdyby nie winieta, byłbym w stanie powiedzieć, że to jest obiektyw wręcz dedykowany do tego aparatu :). Jedną z ciekawych rzeczy, na którą warto zwrócić uwagę przy tym konkretnie obiektywie to fakt, że przy ustawionych 400mm udawało mi się zrobić zdjęcia z około 30cm od obiektu:).
Galeria zdjęć przykładowych z Tamron 18-400mm F3.5-6.3 DI II VC HLD i Nikon D4:
Prezentujemy zdjęcia 1:1 wykonane w RAW, przekonwertowane do JPG z zachowaniem najwyższej możliwej jakości
Sprzęt omawiany w tym artykule znajdziesz w InterFoto.eu: