Canon EOS R3: profesjonalny pełnoklatkowy bezlusterkowiec Canona

W listopadzie 2021 roku  na rynku pojawi się Canon EOS R3 – nowy pełnoklatkowy bezlusterkowy flagowiec. Sercem modelu Canon EOS R3 jest matryca typu Stacked CMOS o rozdzielczości 24,3 MP zaprojektowana i produkowana przez Canona, którą wyposażono w technologię Dual Pixel AF. Ponadto aparat ma nie widziany od czasów analogowych lustrzanek Canona system Eye Control, czyli wyboru pola autofokusa poprzez ruch gałki ocznej.

Szybki odczyt danych z matycy umożliwia zdjęcia seryjne z częstotliwością do 30 klatek na sekundę, dobrą kontrolę nad zjawiskiem “rolling shutter”, brak zaniku obrazu w wizjerze, synchornizację błysku przy czasach do 1/180 s, oraz wideo do 60 fps przy 6K Raw lub 4K z oversamplingiem z materiału zarejestrowanego przy 6K.

Poprawiony system autofokus modelu Canon EOS R3 lepiej rozpoznaje ludzi w kadrze oraz ma dodany tryb rozpoznawania i śledzenia obiektów z kategorii “sporty motorowe”, co oznacza głównie samochody rajdowe i motocykle, a wszystkie tryby AF teraz automatycznie zmieniają aktywne pole autofokusa jeśli śledzony poprzednio obiekt ponownie wchodzi w kadr. Wskrzeszoną z dawnych czasów funkcją modelu Canon EOS R3 jest system Eye Control AF, który sprawia, że ostrość jest ustawiana na obiekt, na który spojrzy użytkownik.

Canon EOS R3 ma podwójny uchwyt z dżojstikiem do wyboru pola AF oraz ten sam Smart Controller działający w podczerwieni co lustrzanka EOS-1D X, rozbudowane funkcje działające poprzez Wi-Fi oraz nową wielofunkcyjną gorącą stopkę z elektronicznym interfejsem.

Default image
Jarosław Brzeziński
Wpisów: 1497

Zostaw komentarz