Dwa pierwsze makroobiektywy Nikona do bezlusterkowców z mocowaniem Z: Nikkor Z MC 105mm F/2.8 VR S, Nikkor Z MC 50mm F/2.8

Pod koniec czerwca na rynku pojawią się dwa pierwsze makroobiektywy Nikona do bezlusterowców z mocowaniem Z: Nikkor Z MC 105mm f/2.8 VR S oraz Nikkor Z MC 50mm f/2.8. Obydwa dają skalę odwzorowania 1:1. Nikkor Z MC 105mm f/2.8 S VR ma podwójny silnik autofokusa ponieważ ogniskowanie odbywa się poprzez ruch dwóch grup soczewek.  Wbudowana stabilizacja VR ma wydajność 4,5 EV. Obiektyw jest uszczelniony i ma wewnętrzne ogniskowanie oraz ogranicznik zakresu ogniskowania a przysłona jest 9-listkowa. Na budowę optyczną składa się 16 soczewek w 11 grupach; duża tylna soczewka asferyczna koryguje krzywiznę pola przy zdjęciach z bliska.

Nikkor Z MC 50mm f/2.8 jest bardzo lekki – waży 260 g, jest uszczelniony, ale jego tubus wydłuża się, szczególnie przy fotografowaniu w okolicach maksymalnej skali odwzorowania. Autofokus jest napędzany cichym silnikiem STM, obiektyw ma ogranicznik zakresu  ogniskowania, 9-listkową zaokrągloną przysłonę. Obiektyw jest kompatybilny z adapterem Nikon ES-2 do cyfryzacji filmów małoobrazkowych.

Default image
Jarosław Brzeziński
Wpisów: 1497

Zostaw komentarz